Kaip atrasti laiko sportui

Laiko stoka – tai pasiteisinimas, kurį naudoja žmonės sakydami, kad tai pagrindinė problema, atimanti galimybę bent minimaliam fizinio aktyvumo palaikymui dienos bėgyje.

Žinoma, visi esame užsiėmę, turime daugybę svarbių darbų ir kaip pašėlę lakstome tam, kad juos padarytume. Tačiau ar kada susimastėte, kiek laiko skiriate savo sveikatos priežiūrai ir gerai savijautai palaikyti?

Mūsų komandos nuomone, žmonės iš tikrųjų neranda laiko sportui ne todėl, kad yra per daug užsiėmę, o todėl, kad vis dar nesuvokia apčiuopiamos fizinio aktyvumo teikiamos naudos. Vis dar vyrauja tokie stereotipai, kad jei sportuoju, tai turiu turėti raumeningą sportišką kūną.

Trumpai tariant, turime būti atletais. Tikrai ne! Pirmiausia sportuojame tam, kad gerai jaustumėmės ir neturėtume sveikatos problemų. Apie priežastis kodėl turėtumėte pradėti sportuoti rašėme ankstesniame straipsnyje: http://www.sportobulvaras.lt/50-priezasciu-kodel-verta-sportuoti/. Taigi, kaip atrasti laiko sportui?

Anksčiau kelkitės

Miegas ypatingai svarbus sveikatai ir normaliam svorio palaikymui, tačiau privalote suplanuoti laiką taip, kad pavyktų atsikelti bent 30min. anksčiau. Šį laiką galėsite išnaudoti mankštai. Galvojate kokia iš to nauda? Rytinė mankšta padeda sureguliuoti apetitą ir mitybos režimą, pasimankštinę jausitės energingesni ir pasiruošę darbo dienai.

„Grįžau vėlai iš darbo, renginio, padėjau draugui, vaikui ruošti projektą, todėl jaučiuosi išsekęs.“

Visiems pažįstamas šis jausmas. Būtent todėl reikalingos rytinės mankštos – grįžimas į savo „vėžes“. Be to, reguliariai mankštindamiesi to nuovargio, pasireiškiančio po minėtų situacijų galite ir nebejausti.

Sumažinkite naudojimąsi Internetu ir kitomis medijų technologijomis

Keletą dienų stebėkite ir žymėkitės kiek laiko praleidžiate naršydami internete, tikrindami paštą, žiūrėdami televiziją žaisdami kompiuterinius žaidimus (nesvarbu ar jis kompiuteryje ar telefone).

Tikrai nustebsite sužinoję kiek laiko iššvaistote „sėdėdami“ Facebook ar žaisdami Angry Birds. Darykite tik tai kas yra svarbiausia ir nešvaistykite laiko tai darydami po kelis kartus. Jei pavyks tai padaryti, liks laisvo laiko bet kokiai fizinei veiklai.

Pradžioj galbūt tai bus tik 5 minutės, tačiau vėliau gali pavykti 5 minutes padidinti iki 1 valandos kiekviena dieną. Patikėkite, šis būdas padės jum rasti bent 10-15 minučių fizinei veiklai net užimčiausioje dienoje.

Būk aktyvus TV žiūrėtojas

Žinoma, neįmanoma visiškai nežiūrėti televizijos. Tačiau nebūtina pasyviai gulėti. Lengvai apšilkite ir padarykite keletą pritūpimų, atsispaudimų ar atsilenkimų. Reklaminių pauzių metu per valandą laiko turėsite bent 20min. keletai pratimų atlikti ir neužsisėdėti. Taip pat galite žiūrėti savo mėgstamus filmus ar laidas sėdėdami ant gimnastinio kamuolio.

Aktyvus susisiekimas

Vienas iš geriausių būdų įtraukti į savo dienotvarkę fizinės veiklos keliavimas pėsčiomis arba dviračiu. Jei mokykla, darbas ar kita vieta į kurią ketinate vykti nėra toli, ją pasiekti galite dviračiu. Jei važiuojate autobusu, eikite iki tolesnės stotelės ar toliau negu jums reikėtų. Jei automobiliu – statykite jį toliau nuo tos vietos, kurią ketinate pasiekti. Alternatyvų yra, tereikia pasitelkti vaizduotę.

Įtraukite į savo dienotvarkę

Priežastis dėl kuriuos nesurandame laiko pasimankštinti, nesuplanuota dienos rutina. Įsivaizduokite, kiekvieną rytą valomės dantis, kiekvieną dieną geriame vandenį ar valgome. Darome tai, nes žinome, kad tai palaiko gerą mūsų sveikatą, savijautą. Fizinis aktyvumas lygiai toks pats svarbus, gerai gyvenimo kokybei užtikrinti.

Pakoreguoti savo dienotvarkę nėra taip sudėtinga kaip atrodo. Pradžioje galite tai daryti savaitgaliais. Susiplanuokite savaitgalio dienos planus ir pasirinkite būdą kuriuo galėsite aktyviai (pasivaikščioti, pasivažinėti dviračiu ar užsiiminėti jogos pratimais) praleisti dieną per daug nesujaukdami dienos rutinos. Vėliau galite pridėti ir vieną kitą darbo dieną kol galiausiai pavyks tai daryti ištisą savaitę.

Socialinį gyvenimą derinkite su aktyviu laisvalaikiu

Dažnai laiką leidžiate su šeima ar draugais, einate pietauti, žiūrite televizorių, einate i renginius. Paraginkite savo šeimą ir draugus kartu su jumis išeiti pasivaikščioti, pažaisti lauko sporto žaidimus, nueiti į baseiną paplaukioti… Kartu užsiimti fizine veikla kur kas įdomiau nei vienam.

Namų ruošos darbai = fizinis aktyvumas

Net jei namų švarinimas yra ne pats smagiausias užsiėmimas, jis tikrai gali pavirsti ir į neblogą namų sąlygų treniruotę. Užstatykite laikmatį trakime 20min. ir per tą laiką pasistenkite padaryti visko kuo daugiau ir kuo efektyviau.

Garantuojame, kad gerai suprakaituosite ir naudingai išnaudosite laiką bei suteiksite sau naudos. Vėliau galite pastebėti, kad per tą patį laiką gali pavykti atlikti dar daugiau. Reiškiasi tvarkėtės pakankamai intensyviai ir tai atnešė jums naudos: padidėjo ištvermė ir energingumas.

Planuokite savo susitikimus ir kitus įvykius

Įsivaizduokite: esate užsirašęs pas gydytoją, ar praleisite susitikimą su juo? Turite svarbų verslo ar kitokį susitikimą, ar praleisite jį? Žinoma, kad bet kokiu atveju stengsitės nepraleisti nei vieno, nei kito. Galvokite, kad sportavimas lygiai toks pats svarbus ir jis jums nuveikti daug daugiau nei iki šiol nuveikėte.

Šiam atvejui geriausia užsirašyti į grupinius sporto užsiėmimus ar treniruotę su asmeniniu treneriu. Sutartas išankstinis laikas ir sumokėti pinigai įpareigos jus atsakingiau į tai žiūrėti. O vėliau net patys nepastebėsite kaip noriai į užsiėmimus einate. Svarbiausia pradžia!

Suraskite savo mėgstamą veiklą

Apgalvokite ką labiausiai mėgstate veikti, gal turite mėgstamą fizinę veiklą, bet iki šiol nerandate laiko ja užsiimti? Labai svarbu turėti mėgstamą užsiėmimą, nes tik tada mes nenorėsime tos veiklos praleisti ir nesijausime nusivylę bei nemotyvuoti. Bet kokia mūsų pasirinkta fizinė veikla mums turi teikti džiaugsmą ir pasitenkinimą ir įnešti į savo užimtą gyvenimą gyvumo.

Pasakykite ne

Perskaitėte visus punktus, bet nemanote, kad nors vienas iš jų gali suveikti? Tada jums laikas peržiūrėti savo prioritetus ir atsakomybes. Pvz.: ar tikrai reikia daryti dar vieną projektą savo darbe? Ar turite tiek daug rūpintis pusbrolio vestuvėmis? Ar turite prižiūrėti kažkieno vaiką?

Ar privalote daryti tai, kas jums nepriklauso? O kas kažką geranoriškai padarys už jus? Reikia pasakyti, kad nėra blogai kažko atsisakyti. Kažko atsisakymas rodo stiprią žmogaus valią… Taip, mes visi turime įsipareigojimų, bet nepamirškite įsipareigojimų ir sau pačiam. Būtent tai padės jus pasirūpinti savo kūnu ir sveikata.

Prisiminkite, reguliarus fizinis aktyvumas suteiks jums energingumo, žvalumo ir gerą savijautą padėsiančią lengviau gyventi užimtą gyvenimą. Fizinis aktyvumas nėra kažkokia dar viena erzinanti veikla ir taip užimtoje dienotvarkėje. Tai jūsų sveikatos prižiūrėtojas ir streso valdytojas, padėsiantis nuveikti kažką dėl savęs.

Fiziniai pratimai gali pakeisti daugelį vaistų, bet nei vienas vaistas negali pakeisti fizinių pratimų.

Peržiūrėti kitas kategorijas: